Drobné stavby

Kolejiště je plné detailů. Právě tyto detaily, které na první pohled ani "nestojí za řeč" mohou dojem z celého kolejiště buď zásadně pozvednout anebo naopak. Proto v této sekci chci popisovat, jak se mi více či méně daří či nedaří tyto detaily vytvářet.

Silniční podjezd

Silniční tunel

Silnice která vede celým kolejištěm musí někde končit. Proto jsem ji poslal do tunelu pod tratí na kraji panelu. Podjezd je tudíž zaslepený. Navíc díky okolním stavbám bude do tooto tunelu vidět pouze pomocí dentistickéh zrcátka. Musím říct, že jsem se u něj vyvztekal dost a dost, přestože se jedná o takovou prkotinu. Konečný výsledek je až na třetí pokus. První se mi nelíbil, tak jsem ho jednoduše rozebral a pustil se do druhého. Na ten jsem se ale tak vzteknul, že jsem ho dokonce rozdupl. S posledním jsem jakž takž spokojen i když i k němu mám výhrady. Ale zkrátka nemám tak šikovné ruce.

Číst dál: Silniční podjezd

Schody

Schody

Když výletníci projdou podchodem, tak musí vyjít po schodech na úroveň železniční trati, odkud se již vine pěšinka do kopce až k rozhledně. No a tady bylo právě potřeba vyrobit schody přesně na míru. Trochu jsem prolezl internet, ale nikde jsem nenašel jednoznačnou normu, která určuje výšku a šířku jednotlivého stupně (záměna výrazu schod a stupeň je ve stavebnictví stejný prohřešek, jako když zaměníte cisternu a kotlový vůz nebo semafor a návěstí). Našel jsem ale doporučení, že maximální výška schodu je 20cm t.j. v měřítku TT 1,67mm a šířka (mne přijde logičtěji říkat hloubka ale je to špatně) 30cm t.j. v měřítku 2,5mm. Jako mustr jsem si vzal schody jak je vyráběl Martin v SHIMILANDU anebo Martin v Kobylkách.

Číst dál: Schody

Podchod pod tratí

Podchod pod tratí

U silnice je autobusová zastávka a parkoviště. Součástí parkoviště je také malý bufet, kde se mohou výletníci občerstvit. Je to totiž výchozí místo k výletu na rozhlednu. Poté, když zaparkují auto nebo odstaví kolo, projdou podchodem pod tratí a po schodech se dostanou na stezku po které se procházkou do kopce dostanou až k rozhledně. Protože podchod musí "podejít" dvě tratě, tak je relativně dlouhý. Pro bezpečnost turistů proto musí být osvětlený.

Číst dál: Podchod pod tratí

PLOT

Plot v krajiněVelice pěkné a realistické ploty vyrábí česká firma Model Scene. Tady ukážu jak je jednoduché tento plot upravit, natřít a slepit a jak pěkný výsledek můžete docílit. Já jsem použil plot TT typ 10

Číst dál: PLOT

BUFET

Bufet

2.2.2009   Tento bufet se bude nacházet na parkovišti - výchozím bodu pro výletníky na rozhlednu. Pochází ze stavebnice Auhagen č.13279. Rozhledna přijde umístit na vrchol kopce a bufet bude na parkovišti z kterého budou výletníci vyrážet na rozhlednu

Celá stavba bufetu se skládá poze z šesti kousků - 4 stěny, podlaha a střecha. Proto slepení není žádný problém. Hlavně zde ale chci ukázat, jak se dá jednoduše pozvednout vzhled takové hlouposti jako je bufet a může se stát velice pěkným detailem kolejiště. Proto se budu věnovat hlavně patině budovy.

 

 

 

Číst dál: BUFET

Joomla templates by a4joomla