Silo malé

 
 
mALE SILOJako další budova v pořadí přišlo na řadu malé silo. I tato budove je již zakreslená v pláncích z roku 1950. Vzhledem k tomu, že později se u této vlečky postavilo ještě druhé silo, nazývejme toto původní jako "Malé silo". Budova je zděná a jak je vidět, tak je stejně jako sklad čerstvě omítnutá. Nicméně nepředpokládáme, že by se jakékoli hrubé rysy (umístění dveří, vrat, oken apod.) měnily. Proto jsme si stávající budovu nafotili a podle ní také vytvořili model.
 
 
 Budova je vyrobena z plastu určeného pro řezání laserem. Nejprve byla budova překreslena pomocí Corel Drawu  a následně na laseru  vyříznuta. Následovalo nastříkání základovou barvou a do ní byla vsypána polohrubá mouka. Vzniklá omítka byla nakonec přestříkána barvou. Na finální barevný nástřik jsme použili klasický sprej, protože se jedná o dost velkou plochu, tak stříkat pistolí kterou máme doma, 0,3mm, by bylo časově hodně náročné. Postup je zdokumentován na následujícím videu:
 
 

Díl 1:

 
 
 Hrubá stavba je již hotová. Jako okna jsou použité lepty. Zasklení je pomocí návodu od PavlaHP - okno zezadu podlepit lepicí páskou a potom z čelní strany nakapat bezbarvý lak na dřevo. Ten stuhne, stane se průhledný a lepicí páska se odstraní. Okno vypadá věrohodně zasklené a není plně průhledné. To je přesně to co potřebujeme, protože nemodelujeme interiér. Osvětlili jsme jenom jedno patro, protože jak se říká, někdy méně je více. Nechtěli jsme z toho mít vánoční stromeček. Navíc budou ještě svítit světla nad rampama. A tady můžete shlédnou postup na videu:
 
 

 

Díl 2:
 

 
 
V dalším díle uvidíte, jak jsme vyráběli nástavbu na střeše a okapy. Ty jsme chtěli mít co nejvěrnější, tak jsme je vyrobili z mosazných trubiček o průměru 1,5mm. V přípravku jsme polovinu ubrousili a tím vznikl okap. 
 

 

Díl 3:
 

 
 
 
 
 
Ve čtvrtém díle popsán postup výroby nakládací rampy. 
 

 

Díl 4:
 
 

Ve pátém díle je zachycen postup výroby zastřešení vlnitým plechem nad nakládací rampou pro vozidla.
 

Díl 5:
 

 
 

Výsledek celého snažení můžete shlédnout v následující fotogalerii:

 

 

 

Joomla templates by a4joomla