Kolejiště

První impulz k tomu, že si postavím kolejiště, přišel o Vánocích roku 2005. Začal jsem procházet WEB a protože jsem se nemohl dočkat až začnu tvořit, tak jsem našel nějaký plánek na webu a vybral si jej ke stavbě. Nechtěl jsem něco velkého, protože jsem nevěděl jestli mě tato zábava chytne a bude bavit. Teď již vím, že to je klasický vlakodrom, ale dostavím jej, abych se na něm naučil techniky stavby a ovládání kolejiště.

Leden 2006

Protože mám i profesně velice blízko k počítačům, tak jsem začal hledat nějaký CAD software pro návrh kolejiště. Po přečtení různých recenzí jsem se rozhodl pro WinTrack. Objednal jsem si tedy ENG verzi a kupodivu během 10 dnů dorazila (nejsem příznivcem cracknutého kradeného softwaru). Začal jsem tedy plánovat bez jakékoliv zkušenosti a znalostí problematiky modelového kolejiště. Po dvou dnech jsem toho nechal, protože výtvory byly nepoužitelné. Prolezl jsem web a našel nějaké hotové plánky. Jeden jsem si vybral a skončil s experimenty v plánování a začal jej realizovat.

 

Únor 2008

Tak jsem se opět vrátil téměř po dvou letech ke stavbě kolejiště. Během této doby jsem ale při upgradu počítače s klidným svědomím smazal WinTrack a nezazálohoval si ani vytvořené soubory. WinTrack jsem znovu nainstaloval a když jsem šel znovu na stránku, odkud jsem si před dvěma lety stáhl plánek, tak jejda - stránka NEEXISTUJE. Takže musím kolejiště dostavět jenom z vytištěných plánků které jsem naštěstí v papírové dokumentaci nalezl. Přemalovávat se mi to znovu nechce, takže budu muset trochu improvizovat.

Joomla templates by a4joomla