Bečváry

Bec07 sml19.4.2021 Ke stavbě tohoto nádraží mě také přivedl kamarád, který se chystá postavit staví modulovou stanici Bečváry

Tato stanice se nachází ve Středočeském kraji v okrese Kolín. Leží na neelektrizovaných jednokolejných tratích 012 Pečky – Bošice – Bečváry/Kouřim a 014 Kolín–Ledečko.
1. srpna 1887 byla do Bečvár společností Rakouská společnost místních drah dovedena nákladní vlečka ze Zásmuk, kam dráhu přivedla 25. října 1881 společnost Rakouské společnosti místních drah (ÖLEG) v úseku z Peček, kudy od roku 1845 vedla železnice společnosti Severní státní dráha z Olomouce do Prahy, jakožto do koncové stanice. Ve stejném datu byla ze stanice Bošice vyvedena dráha do Kouřimi.
Bečvárská stanice byla pro osobní dopravu otevřena 15. prosince 1900 spolu s hlavní tratí vlastněnou soukromým subjektem Místní dráha Světlá-Ledeč-Kácov (SLK) z Kolína, taktéž ležícího na polabské trati, do Ledečka u Ratají nad Sázavou. Od roku 1901 sem byla zavedena též osobní vlaková přeprava ze Zásmuk.
Po zestátnění některých soukromých společností v Rakousku-Uhersku v roce 1908 pak obsluhovala stanici jedna společnost, Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po roce 1918 pak správu přebraly Československé státní dráhy.
Nachází se zde tři nekrytá úrovňová jednostranná nástupiště, k příchodu na nástupiště slouží přechody přes koleje.
Zdroj: Wikipedie

Číst dál: Bečváry

Lčovice

zfilmuTRHAK198016.4.2021   Ke stavbě tohoto nádraží mě přivedl kamarád, který staví modulovou stanici Lčovice. Tato stanice je také známá pod jménem Lipovec z filmu Trhák. Ing. Ticháček přijíždí na nádraží, aby pomohl zemědělcům v Lipovci. Vydali jsme se proto do Jižních Čech a provedli fotodokumentaci dnes již polorozpadlého nádraží, které se ale díky iniciativě několika nadšenců podařilo zachránit a postupně získává původní vzhled.

 

 

 

Číst dál: Lčovice

Mochov

Mochov14Stanice Mochov se nachází ve Středočeském kraji v okrese Praha-Východ. Do Mochova vede železniční trať Čelákovice–Mochov, jednokolejná regionální trať, zbudovaná roku 1883 jako vlečka, zahájení osobní dopravy bylo roku 1939. Na území obce jsou železniční zastávka Mochov zastávka a koncová železniční zastávka a nákladiště Mochov. Po trati jezdí ve špičkách pracovních dnů linka S24 (Wikipedie).
Kolega ze Zababova má tuto stanici na modulu a požádal mě, abych mu vyrobil stavby dle skutečné předlohy.

Číst dál: Mochov

Drážní budova Skovice

Drazni_budova_21

27.3.2011     Tuto stavbu nenaleznete na mém domácím kolejišti, ale vytvořil jsem ji pro modul Skovice. Více o mojí aktivitě v oblasti modulů naleznete na webové stránce moduly.vlakytt.cz
Nedílnou součástí nádraží Skovice je také nádražní budova. Její stavbu podle skutečné předlohy jsem si vzal na starost já (PaMi) a byla to má první stavba domečku podle skutečné předlohy. Zde musím říct, že ačkoli jsme fotodokumentaci provedli již 1.5.2010, tak jsem se do stavby pustil až v lednu 2011. A to byla zásadní chyba.

Tato prodleva, která byla zapřičiněna zčásti objektivními důvody, ale z hlavně mojí liknavostí se ukázala jako zásadní chybou, protože jsem byl nucen pracovat pod časovým tlakem, což z duše nesnáším. Jak se práce povedla (anebo spíš nepovedla) si můžete prohlédnout dále.

Číst dál: Drážní budova Skovice

Veřejné záchodky

Zachodky_11

Tuto stavbu nenaleznete na mém domácím kolejišti, ale vytvořil jsem ji pro modul Skovice. Více o mojí aktivitě v oblasti modulů naleznete na webové stránce moduly.vlakytt.cz
Nedílnou součástí stanice musí být veřejné záchodky. Tato stavba je asi jako jediná na modulu tak trochu fikce, protože nevíme jaké hajzlíky před 40 lety ve Skovicích byly. Proto jsme si dovolili popustit uzdu fantazii a vyrobili "nějaké" záchodky. Slovo "nějaké" je ve vztahu že nevíme, jaké tam byly ve skutečnosti. Ty které jsme tam umístli jsem jednodušo obšvihl z webu http://kubickaparabola.wz.cz/. Rozhodně moje schopnosti a zkušenosti nedosahují pana Beňáka, takže moje kopie má k originálu dost daleko. Ale to koneckonců můžete posoudit z následujících fotografií.
Já jsem celou stavbu stavěl z Evergreenu. To má svá pro i proti. Bohužel se mi nepodařilo ani po třech týdnech sehnat proužky 0,5x0,25mm. Na Smíchově u pana Daleckého mají tyhle neustále vyprodané. Proto jsem oproti plánku nedělal obití latěma a také jsem vynechal latě v čelech stavby.

Číst dál: Veřejné záchodky

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla