Mochov

Mochov14Stanice Mochov se nachází ve Středočeském kraji v okrese Praha-Východ. Do Mochova vede železniční trať Čelákovice–Mochov, jednokolejná regionální trať, zbudovaná roku 1883 jako vlečka, zahájení osobní dopravy bylo roku 1939. Na území obce jsou železniční zastávka Mochov zastávka a koncová železniční zastávka a nákladiště Mochov. Po trati jezdí ve špičkách pracovních dnů linka S24 (Wikipedie).
Kolega ze Zababova má tuto stanici na modulu a požádal mě, abych mu vyrobil stavby dle skutečné předlohy.

Číst dál: Mochov

Drážní budova Skovice

Drazni_budova_21

Tuto stavbu nenaleznete na mém domácím kolejišti, ale vytvořil jsem ji pro modul Skovice. Více o mojí aktivitě v oblasti modulů naleznete na webové stránce moduly.vlakytt.cz
Nedílnou součástí nádraží Skovice je také nádražní budova. Její stavbu podle skutečné předlohy jsem si vzal na starost já (PaMi) a byla to má první stavba domečku podle skutečné předlohy. Zde musím říct, že ačkoli jsme fotodokumentaci provedli již 1.5.2010, tak jsem se do stavby pustil až v lednu 2011. A to byla zásadní chyba.

Tato prodleva, která byla zapřičiněna zčásti objektivními důvody, ale z hlavně mojí liknavostí se ukázala jako zásadní chybou, protože jsem byl nucen pracovat pod časovým tlakem, což z duše nesnáším. Jak se práce povedla (anebo spíš nepovedla) si můžete prohlédnout dále.

Číst dál: Drážní budova Skovice

Veřejné záchodky

Zachodky_11

Tuto stavbu nenaleznete na mém domácím kolejišti, ale vytvořil jsem ji pro modul Skovice. Více o mojí aktivitě v oblasti modulů naleznete na webové stránce moduly.vlakytt.cz
Nedílnou součástí stanice musí být veřejné záchodky. Tato stavba je asi jako jediná na modulu tak trochu fikce, protože nevíme jaké hajzlíky před 40 lety ve Skovicích byly. Proto jsme si dovolili popustit uzdu fantazii a vyrobili "nějaké" záchodky. Slovo "nějaké" je ve vztahu že nevíme, jaké tam byly ve skutečnosti. Ty které jsme tam umístli jsem jednodušo obšvihl z webu http://kubickaparabola.wz.cz/. Rozhodně moje schopnosti a zkušenosti nedosahují pana Beňáka, takže moje kopie má k originálu dost daleko. Ale to koneckonců můžete posoudit z následujících fotografií.
Já jsem celou stavbu stavěl z Evergreenu. To má svá pro i proti. Bohužel se mi nepodařilo ani po třech týdnech sehnat proužky 0,5x0,25mm. Na Smíchově u pana Daleckého mají tyhle neustále vyprodané. Proto jsem oproti plánku nedělal obití latěma a také jsem vynechal latě v čelech stavby.

Číst dál: Veřejné záchodky

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla