TrainController Quick start - Úvod

Obr01Jak jsem již dříve sliboval, podělím se o zkušenosti s programem TrainController verze 7. Manuál pro verzi Silver a Gold má téměř 350 stránek. Prozatím u nás nebyl nikým přeložen. Vzhledem k tomu, že výrobce - firma Freiwald velice lpí na autorských právech ve všech směrech, není možno ani tento manuál bez jeho souhlasu amatérsky přeložit. Navíc mohu z vlastní zkušenosti říct, že manuál je opravdu pouze pro seznámení s vlastnostmi programu. JAK něco udělat, bývá už velmi často bádání. Pro toto je veliká studnice moudrosti diskuzní fórum na stránkách výrobce. Tam se dočtete pomocí jakých postupů a využitím jakých funkcí lze docílit různých výsledků.

Číst dál: TrainController Quick start - Úvod

TrainController Quick start - Krok 1

První díl se zabývá pro mnohé banálními věcmi. Kde stáhnout TrainController, jak jej nainstalovat. Vesměs rutinní věci pro uživatele počítačů Ale v manuálu to popsané je, tak jsem to také zpracoval. Za pozornost stojí až v poslední mnutě nastavení komunikace mezi počítačem/TrainControllerem a centrálou. Na videu je zpracováno to, co je popsáno na stránkách 24 až 27 manuálu k TrainController V7 Silver and Gold. Mnuál je možno si stáhnout na sánkách výrobce www.freiwald.com v sekci Download.

Číst dál: TrainController Quick start - Krok 1

TrainController Quick start - Krok 2

V této části si popíšeme, jak ovládat lokomotivu. Jsou zde vysvětleny funkce a postupy popsané v manuálu na stranách 28 až 32. Dozvíte se, jak spárovat lokomotivu s programem, jak provést základní nastavení parametrů, co to je simulace spotřeby, jak ovládat funkce dekodéru (např. osvětlení).

 

Číst dál: TrainController Quick start - Krok 2

TrainController Quick start - Krok 3

V této kapitole si ukážeme, jak kreslit kolejiště do Train controlleru a jak připojit a ovládat vyhýbky. V originálním manuálu tento popis naleznete na stranách 33 až 37.

 

 

 

Číst dál: TrainController Quick start - Krok 3

Joomla templates by a4joomla