TrainController Quick start - Úvod

Obr01Jak jsem již dříve sliboval, podělím se o zkušenosti s programem TrainController verze 7. Manuál pro verzi Silver a Gold má téměř 350 stránek. Prozatím u nás nebyl nikým přeložen. Vzhledem k tomu, že výrobce - firma Freiwald velice lpí na autorských právech ve všech směrech, není možno ani tento manuál bez jeho souhlasu amatérsky přeložit. Navíc mohu z vlastní zkušenosti říct, že manuál je opravdu pouze pro seznámení s vlastnostmi programu. JAK něco udělat, bývá už velmi často bádání. Pro toto je veliká studnice moudrosti diskuzní fórum na stránkách výrobce. Tam se dočtete pomocí jakých postupů a využitím jakých funkcí lze docílit různých výsledků.

To je také důvod, proč se spousta uživatelů digitálu a ovládání počítačem bojí. V manuálu je prvních 58 stránek rychlý popis všech základních funkcí programu. Pomocí tohoto popisu dokážete zprovoznit a jednoduše zautomatizovat provoz na kolejišti. Proto zde v této sekci Quick Start chci volně popsat, co je napsáno v jednotlivých kapitolách manuálu. Nakonec jsem zvolil pro prezentaci variantu videoprezentace, kde jsou nahrávky obrazovky kombinované se záběry na kolejiště a doplněné komentářem. Bohužel aby byly vidět jednotlivé popisy, bylo potřeba nahrávku obrazovky provádět v relativně vysokém rozlišení, takže výsledné videosoubory jsou poměrně rozsáhlé. K jejich spuštění je tedy nutné mít rychlé připojení k internetu. Pro ty, kteří takovéto připojení nemají, je pod videem odkaz na stažení na disk a možnost spustit lokálně. Dále naleznete pod videem krátký popis se screen shoty. Stejně jako v originálním manuálu bude toto rozděleno do 5 kapitol:

  • Instalace a spuštění - popis vlastní instalace programu, kde ho stáhnout, nastavení připojení k interfejsu
  • Ovládání vlaků - popis jak připojit a ovládat lokomotivu z počítače
  • Ovládání vyhýbek - jak nakreslit základní schéma a jak spárovat a ovládat vyhýbky z počítače
  • Tvorba bloků - blok je základním stavebním kamenem. Zde najdete popis jak tyto bloky vytvořit, nastavit a připojit k počítači
  • Automatický provoz - tady si ukážeme příklad, jak se nám vlaky samy rozjedou a budou brázdit kolejiště

Samozřejmě se zde na tomto portálu budu dělit i o další detailnější informace. Ty ale budou v jiné sekci. Zde naleznete opravdu pouze rozsah manuálu Quick Start - RYCHLÝ START.

Takže rychle startujeme!!

Joomla templates by a4joomla