TrainController Quick start - Krok 1

První díl se zabývá pro mnohé banálními věcmi. Kde stáhnout TrainController, jak jej nainstalovat. Vesměs rutinní věci pro uživatele počítačů Ale v manuálu to popsané je, tak jsem to také zpracoval. Za pozornost stojí až v poslední mnutě nastavení komunikace mezi počítačem/TrainControllerem a centrálou. Na videu je zpracováno to, co je popsáno na stránkách 24 až 27 manuálu k TrainController V7 Silver and Gold. Mnuál je možno si stáhnout na sánkách výrobce www.freiwald.com v sekci Download.

Aby video bylo přehledné a menu byla čitelná, bylo potřeba obrazovku snímat v dosti velkém rozlišení - 720 x 576. Proto, když video budete chtít přehrávat přímo na stránce je potřeba mít dostatečně rychlé připojení. V opačném případě je možno si také video stáhnout. Přestože má pouze 4 minuty, jeho velikost je 27MB.

 

 

 

 

Krátký popis, co video obsahuje:

 

 

 

WEB Download

 

Program je možno stáhnout na stránkách www.freiwald.com v sekci Download

 

Instalace

Poté provedeme běžnou instalaci programu do počítače

 

Registrace

Jestliže spustíme program bez zasunutého hardwarového klíče, objeví se tato úvodní obrazovka. Jestliže budete pokračovat v "Demo módu", program je plně funkční. Můžete editovat, programovat, ukládat vše bez omezení. Jediné omezení, které pocítíte je, že po připojení programu k centrvlastníiště secca 15 - 20 minutách odpojí. Poté jej musíte pouze vypnout/zapnout a ježdění dál.

 

USB klíč

Když zasunete tento hardwarový klíč, výše popisovaná obrazovka se nezobrazí a rovnou přejdete na hlavní obrazovku.

 

Connection

Při prvním spuštění je potřeba nastavit jaký interfejs používáte a na jaký port je připojen. Toto je možno také vyvolat přes menu Railroad -> Setup Digital Systems...

 

USB připojení

Jestliže interfejs pracuje korektně, vpravo dole se objeví dvě zeleně svítící kontrolky, které signalizují komunikaci s centrálou

 

 

 

Joomla templates by a4joomla