TrainController

Pro ovládání kolejiště počítačem jsem zvolil klasický software RailCo 5.8. Nebudu se tady rozepisovat o tom, jak jsem softwarem maloval a programoval. To má krásně na svých stránkách popsáno LokoPin zde. Já zde jenom popíšu svoje zkušenosti.

Raději si dávám malé postupné cíle, proto jsem nejdříve chtěl zautomatizovat provoz na zadní stanici. Ta je klasická dvojkolejná a po překreslení do RailCo vypadá následovně:

Poté co jsem přiřadil adresy pro jednotlivé Bloky, adresy jednotlivých návěstí a vyhýbek, tak naprogramování aby vlak vyjel z Blok1 přes Blok4 do Blok2, tam zasatvil a zpět jel přes Blok3 kde zastaví na 15 sekund na červenou před návěstidlem a potom pokračoval do Blok1 a tam se znovu otočil mi trvalo dle návodu cca 15 minut. Pro to, aby vlak zastavoval na správném místě v bloku je potřeba nastavit parametry vlaku a také parametry bloku. To také není složité (zabralo mi to pár minut). Bohužel tento publikační systém mi neumožňuje vkládat videa, abych to mohl jednoduše předvést, ale na nápravě se již pracuje. Teď přijde to hlavní ALE proč tady tyto kroky detailně nepopisuji.

Již byla avizována nová verze softwaru RailCo 7. V diskuzním fóru tam každý den dává pan Freiwald některé tipy, co lze od nové verze očekávat. Spousta věcí, která se řeší ve stávající verzi relativně kostrbatě a složitě je v nové verzi vyřešena velice elegantně, intuitivně a jednoduše. Proto jsem se rozhodl neinvestovat příliš času do stávajícího systému, ale počkat na novou verzi. Ta by měla být uvolněna v říjnu letošního roku. Přesné datum ještě není stanoveno.

Joomla templates by a4joomla