Kleště "TRACK CUTTER"

Strih5Tyto kleštičky jsem objevil v časopisu Model Railroader. Vzpomněl jsem si, jak pravidelně pižlám koleje pilkou, přípdaně řeču frézkou. Ale tady ukazovali: přiložít a přímo podle přesahující koleje střihnout a hotovo.


Kleštičky od firmy Xuron přímo nesou v názvu "TRACK CUTTER", tak jsem si říkal, že to musí fungovat. Rozvášnil jsem tedy přítele Googla, kde se dají sehnat. Objevil jsem je mimo jiné i tady, kde jsem je také hbitě objednal. Momentálně moje dcera studuje v Londýně, tak cena i s dopravou byla 21,-GBP. Tak jsem se těšil co dojde. Při pravidelné návštěvě v praze mi dcerunka také dovezla kleštičky. Na první pohled zklamání - obyčejné elektrikářské kleštičky. Vzhledem k tomu, že popisují pro jaká PECO jsou vhodné, tak jsem čekal mnohem sofistikovanější záležitost (čekal jsem profilované kleště do tvaru kolejnice).

Strih4


Nu což řekl jsem si, vyhodil jsem šest stovek i za větší blbosti. Dnes se mi konečně nastolila příležitost je vyzkoušet. Vyměňoval jsem nějaké kolejnice za jednu flexi. Tak jsem flexi na jedné straně nasadil, na druhé přiměřil a přímo na kolejišti bez vyměřování štíp, štíp. Když jsem ale na štípnutou kolejnici pohlédl, tak jsem se zděsil. Byla štípnutá do oblouku. Sakra, jak je to možné? Vždyť při zkoušce to stříhalo správně. Chyba byla v orientaci kleštiček. Když přeštípnete kolejnici, tak jedna strana je čistý rovný řez a druhá je sežvejkaná. Ukázky jsou na fotografiích na konci článku.
Závěrem mohu říct, že za 21 liber Jejího Veličenstva mám nástroj, který splňuje to co se říká na webech. Nicméně by tyto kleštičky šly nahradit KVALITNÍMA elektrikářskýma (v podobné cenové relaci), protože nemají ani po cca 10 zkušebních střizích na sobě sebemenší náznak opotřebení.

 

Joomla templates by a4joomla