Stavba Regionova

V této sekci popisuji, jak jsem si pořídil komponenty Regionova a jak probíhala stavba. Aktualizace s datem naleznete vždy na konci článku.

 

19.10.2008 Konečně jsem se dostal na burzu se zkušeným vláčkařem - mnohokrát díky Pavle H. - a ten mě uvedl částečně do tajemství pojezdů, odlitků a dalších tajemství o kterých čtu na diskuzním fóru anebo na stránkách zkušených modelářů. Ale možnost na všechno se konkrétně vyptat byla k nezaplacení.

Pavel mě upozornil na pojezd pod regionova a také na odlitek. Protože se mi tato jednotka moc líbí, tak rozhodnutí padlo okamžitě.

regionova 814-819

Koupil jsem pojezd. Bohužel nevím kdo to byl, ale podle popisu na diskuzním fóru to bylo asi od pana Pletichy.

Jak jezdí můžete shlédnout v tomto videoklipu

 

 

U protějšího stolu (znovu nevím kdo to byl) jsem koupil odlitek. Díky iniciativě VoVo z diskuzního fóra zde publikuji fotografie toho co jsem si donesl, ať máme nad čím diskutovat. (fotogalerie je na konci tohoto článku)

20.10.2008 Po upozornění na diskuzním fóru jsem opravil moje přehlédnutí týkající se okna navíc. Všechno je vpořádku. Chyba byla na mojí straně. Také jsem pochopil, že jsem takto napatlaný odlitek koupil nikoliv od výrobce, ale on "někoho". Jak zjistím detaily, doplním zde informace.

21.10.2008 Včera jsem zakoupil odstraňovač nátěrů AGAMA PURISOL. Nátěr se podařilo odstranit!!!

Po natření PURISOLEM cca po 10 minutách barva zpuchýřovatěla

 

Pomocí pinzety a kartáčku šla barva parádně dolů

Tak a teď již zbývá brousit, tmelit, brousit a začít stříkat. Jak jsem již psal, je to můj první model, tak jsem zvědav jak to dopadne. Ale přesně jak mi včera psal jeden z mých učitelů a rádců Pavel HP - i když to třeba nebude výstavní model, tak mě to baví a budu mít dobrý pocit, že jsem si model postavil sám.

 

 

Joomla templates by a4joomla