Pára 365.4

Para365V rámci rozšíření vozového parku parních lokomotiv jsem pořídil 365.4 od firmy Schirmer. Cena 220€ se mi zdá přiměřená kvalitě. Model samozřejmě plně neodpovídá skutečnosti, protože vychází z BR64 bez jakýchkoliv úprav. Vzhledem k tomu, že se neřadím mezi znalce lokomotiv, tak mě např. takový předehřívač páry nevadí a nemíním dělat na modelu úpravy. Třeba mě to na stará kolena taky začne štvát, ale dnes to není na pořadu dne. Akorát lokomotivu v dohledné době napatinuju.

 

Číst dálPára 365.4

Hektor

HektorO tomto Hektoru od Tilliga se popsalo již mnoho stran internetových diskuzí, mnoho recenzí spousta chvály i zatracování. Proto se nebudu opakovat a popíšu jeho digitalizaci.

V lokomotivě je příprava na dekodér s rozhraním Plux12. Na trhu jich příliš mnoho není a začala se objevovat různá doporučení na nastavení a naopak varování před nastavením, které může dekodér odpálit.

Číst dál: Hektor

Lokomotiva E499 "BoBo"

Nepředpokládám, že by tato lokomotiva někdy drandila na panelu. Nemám totiž trakční vedení a aby jezdila s pantografy do vzduchu, tak to by vypadalo trochu blbě.

Číst dál: Lokomotiva E499 "BoBo"

Motorová lokomotiva V200

 

Tuto lokomotivu jsem vytáhl z krabice ve velmi zuboženém stavu. Je již 40 let stará, a mám k ní trochu nostalgický vztah. Protose ji pokusím dát dohromady.

 

 

Číst dál: Motorová lokomotiva V200

Taurus DB-AG

Taurus DB-AG

Tuto lokomotivu PIKO jsem koupil tak nějak úplně mimo. Byla v nabídce za bezva cenu (800,- Kč) včetně digitálního dekodéru, takže jsem si ji vzal pro experimentování s digitálem. Její nasazení na panelu nevidím, protože nepředpokládám, že bych někdy dodělával trolejová vedení.

Joomla templates by a4joomla